Emax Porselen

Emax Porselen

Emax empress dişler, estetik açıdan iyi durumda olmayan ön dişlere estetik görünüm kazandırmak için kullanılan porselen çeşididir. Emax empress porselenler, alt yapısında güçlendirilmiş porselen bulunan ya da tamamıyla blok olarak güçlendirilmiş porselenden yapılan estetik olarak en gelişmiş kaplamalardır. Full seramik restorasyon sistemi olan emax’lar, güçlendirilmiş yapıda olduklarından, ısırma koparma kuvvetlerine karşı dayanıklıdırlar fakat yine de full seramik yapılarından ötürü arka dişlerde kullanımı pek tavsiye edilmez.
Emax dişler, ışık geçirgenliği, doğal dişe en yakın görünüm ve yüksek estetik görüntü ile tüm beklentileri karşılayabilecek tek protez türüdür. Şeffaf yapılarıyla gerçek dişle birebir uyumu yakalarlar. Emax porselenler, gülüş tasarımının estetik parçalarından biri olmaya layıktır.
Emax porselenlerde estetiğin yanında diğer önemli avantaj; metal alerjisi olan bireylerde, metal içermediğinden dolayı rahatlıkla kullanılabiliyor olmalarıdır. Diğer protez türlerinde porselenin altında metalden destek alınır. Fakat emax metal içermez. Bu da allerjik bireyler için büyük avantajdır.
Emax yapım esnasında küçültülen dişteki küçültülme oranı diğer porselen türlerine göre(metal altyapılı, zirkonya altyapılı) daha azdır, yani dişten daha az aşındırma yapılır.
Emax empresslerin avantajlarını toparlayacak olursak;
⦁ yüksek estetik görünüm,
⦁ allerjiye sebep olmaması,
⦁ metal içermediğinden dolayı dişetinde gri/mor renkleşmeye neden olmaması,
⦁ ölçü öncesinde dişten diğer porselenlere göre daha az aşındırma yapılması.

Bizi Arayın
Mesaj Atın
Bize Mesaj Atın
Merhaba, Randevu, Fiyat ve Detaylı Bilgi İçin Bize Yazabilirsiniz.